Wynajem lektora czy możemy pożyczyć go do naszego audiobooka?

Lektor wynajem jak dobrać tego najkorzystniejszego dla nas. Nie jest to na pewno prosta rzecz. Profesjonalny lektor zajmuje się nagrywaniem tekstów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tutaj podstawowe znaczenie. Często zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w promocji, jednak strasznie nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– przeważnie jest zatrudnianych w filmach. Jest zatem dostępniejsza możliwość niż dubbing, który wymaga zatrudnienia wielu kobiet i jest o znacznie bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor powinien mieć przyjemny głos, lecz też dobrą dykcję. Nie może on minusów wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, który posługuje się gwarą czy posiada akcent zagraniczny raczej nie jest dobrze widziane. Zazwyczaj zostają nimi osobowości, które przeszły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to zasadą, ale tam właśnie można wyłapać tzw”perełki”. Znajomość języków obcych w tym fachu także jest plusem. Nie wymaga się tutaj doskonałej wiedzy jednak odpowiedniego akcentu przy wymowie zagranicznych miast lub firm. Wynajem lektora nie jest w współczesnych czasach skomplikowane. Powinno się udać się na odpowiednie strony www, na jakich możemy nie tylko wysłuchać przykładowych nagrań, lecz także przeczytać biografię danej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej karierze jest niesamowicie ważny zatem winno się o niego dbać:

  • Nie pić napojów zimnych lub niezwykle ciepłych
  • pić dużo wody, by nasze struny głosowe były ciągle zwilżone
  • unikać alkoholu i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać strun głosowych

Profesjonalny lektor kto potrafi nim zostawić: Oprócz dodanej strony internetowej o sobie oraz swojej działalności korzystnie jest nasz głos umieścić w tzw. : banku głosów” Znacznie często właśnie w tych miejscach poszukuje się lektora do określonego zadania. Głos lektorski powinien być nagrany profesjonalne, więc by to zrealizować specjaliści ustawią wszelkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najlepiej. Lektor wynajem– tutaj często pojawiają się ogłoszenia na różne castingi gdzie np firmy szukają konkretnego głosu do swojej produkcji.

Więc korzystnie właśnie by nasz głos lektorski była nagrany przez profesjonalistów. Wynajem lektora jakie są stawki. Tu rozbieżność jest naprawdę wielka im leszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu pracach to opłata za godzinę będzie wyższa. To jest tak jak z aktorem, im więcej realizacji tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dobę, jednak wszystko tutaj uzależnione od jego umowy, ilości pracy. Może mieć| on swoją firmę, lecz także może być zaangażowany na etacie w firmie. Możliwości jest| niewątpliwie wiele. Istotne jest by nasz głos lektorski był sławny na pewno więcej osób zaciekawi się naszą propozycją. Takie osoby z niezwykle solidną dykcją działają również w radiu. Musimy kochać ich głos, by takie audycje chętnie słuchać.