Sprawdzony ortodonta Warszawa którego jesteście w stanie rekomendować

Jak wybrać dobrego specjalistę. Na rynku jest ofert prywatnych gabinetów, które oferują dobre usługi. A gdy wybrać kogoś na kim będziemy potrafili liczyć.

Wszystko zależy od tego co planujemy robić?

 • periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną zębów,
 • ortodonta źródło: https://ortodoncjakabaty.pl – leczy wady zgryzu,
 • pedodonta- specjalista leczenia kłopotów uzębienia u dzieci,
 • protetyk i implantolog – zajmuje się leczeniem rekonstrukcyjnym, robi protezy również inne odbudowy zębów jak mosty, korony zębowe
 • endodonta — zajmuje się leczeniem kanałowym i kłopotami z zaawansowaną próchnicą

Od czego zacząć szukanie odpowiedniego dentysty. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę. Cena Jeśli idzie o koszty wizyty nie przywiązywałabym wielkiej uwagi do tego. Jakość oraz prawidłowe wykonanie jest dla was najważniejsze. Musimy zapłacić więcej, jednak być spełnionym lub mniej i chodzić regularnie na za free korekty. Nasze zdrowie jest dla nas najważniejsze i zatem nie warto na nim oszczędzać. Jednak oczywiście należy posiadać umiar. Jeśli jeden stomatolog mówi 100 zł inny 500 zł, a reszta 250 zł to należy skupić się na tych średnich wycenach. Nie może być tak, że koszty usług znacznie odchodzą od konkurencji.

Pasja oraz doświadczenie

Mówi się, ze najskuteczniejsi specjaliści to tacy z chęcią, wtedy nasze zęby będą na pewno w we właściwych rękach. Doświadczenie hm.. tutaj budzi się pytanie, czy korzystniej chodzić do tych z dużym doświadczeniem, czy ci dentyści co dopiero skończyli studia mogą znakomicie wyleczyć nam swoje zęby. Tutaj wszystko uzależnione jest od zaangażowania. Bynajmniej nie jest napisane, że młody dentysta będzie słabszy, oni patrzą często inaczej na choroby, bardziej się starają bo zależy im na wyrobieniu sobie odpowiedniej opinii i zdobyciu nowych klientów. Jednak tutaj pasja jak udamy się do stomatologa to sprawdzimy jak działa i sami go ocenimy.

Bezpieczeństwo w gabinecie.

Rzetelny ortodonta musi zrobić atmosferę zaufania. Tak by klient mógł otworzyć się przed nim i nie bał się następnych wizyt. Lepiej zapobiegać niż leczyć i skoro będziemy bali się naszego dentysty to będziemy do niego chodzi jeżeli rozboli nas ząb, a wiemy przecież jak ważna jest zapobieganie. Jest to ogromnie istotna kwestia pomijana przez wielu ortodontów. Pacjent przychodzi chętniej tam gdzie się czuje bardzo komfortowo, a tak ważne jest by rozmawiać z pacjentem, a my żebym czuli się fajnie.

Gabinet

Wybór dobrego ortodonty to nie tylko umiejętności i atmosfera, to przede wszystkim doskonałej kondycji sprzęt. Sprzęt gabinetu winno być niezmiernie korzystne. Jak my jako klienci mamy to ocenić? Nie jest to naturalne, zadanie ale każdy z nas może ocienić albo jest laptop, tomograf czy lekarz ma rękawiczki jednorazowe, maseczkę i zastępuje je po każdym kliencie, lub posiada pomoc stomatologiczną i na pewno pojmiemy to po materiałach, których używa . Wiadomo nie stanowi to przez nas do zweryfikowania na pierwszym spotkaniu, ale jeśli ząb będzie zrobiony właściwie to nie będzie warunku chodzić do specjalisty z reklamacją

Poczekania

Jeśli wchodzisz do gabinetu i zauważasz brud to od razu chcesz wyjść. Niedobrze się czujesz i nie masz ochoty być tam leczona. Inaczej sytuacja cechuje się, jeśli od wejścia do gabinetu witają cie sympatyczne Panie, które są uśmiechnięte zapytają się o herbatę lub może się napijesz. U których potrafisz dokładnie zapytać się o cenę wizyty, dostępne terminy itp. Fajne kanapy do siedzenia i dużo przestrzeni. Ja preferuję również jak jest zajęcie dla dzieci, gdyż często musimy się z nimi udać na wizytę , oraz one po prostu w czasie| czekania się nudzą. Na pierwszej wizycie nasze dziąsła są przeważnie tylko oglądane i ustalany jest ich schemat leczenia. Nie jest to naturalne, gdyż niestety nie zawsze dentysta może zauważyć wszelkie ubytki, ale wykonanie w razie czego fotografii na pewno mu to ułatwi.

Opinie

Szczególnie znaczące są również opinie, które możemy znaleźć w sieci. Jeżeli nie są one zbyt pochlebne to powinniśmy przemyśleć czy na pewno powinniśmy udać się do tego specjalisty na leczenie czy raczej znaleźć innego. Ja np. jeżeli gwiazdki są poniżej 4,4 nawet nie patrzę aby zadzwonić i się spotkać. Jest to dla mnie jedna z ważniejszych porad dotyczącej wyboru nie tylko gabinetu lecz również hotelu czy sofy. Każdy gabinet musi posiadać swoją własną stronę www. Ja z moim dzieckiem chodzę do specjalisty jednak nie zajmuje się on dorosłymi.

Lekarz zakłada aparat na zęby i tutaj warto zająć się również modelami aparatów :

 • aparat zdejmowany (aparat ruchomy),
 • aparat stały.

Aparat zdejmowany – może ob być wyjmowany samodzielnie przez pacjenta, głównie na dobę lub w czasie posiłków możemy je na dwa rodzaje:

Aparaty bierne– przygotowane są z akrylu i wykorzystują siłę żucia i zwarcia

Aparaty czynne mechanicznie– składające się z płyty akrylowej i innych elementów doginanych z kabla o różnej średnicy (od 0,5 do 0,8 mm) i sprężystości .

Aparaty stałe

 • Aparat stały metalowy – to normalny aparat oparty na zmianie wad zgryzu która odbywa się, na łuku ortodontycznym łączącym ze sobą normalne zamki za pomocą gumowych opasek, czyli ligatur. Cały aparat wykonany jest z metalu, tutaj poszczególnymi elementami gumowy są opaski.
 • Aparaty szafirowe (kryształowe) zapewniają całkowitą przezierność okrągłe kontury zamka ograniczają powstawanie podrażnień duża odporność i precyzja działania najskuteczniejsza mechanika leczenia
 • Aparaty ceramiczne lub porcelanowe zamki są barwy jasno białej bardzo precyzyjne działanie systemu
 • Aparaty samoligaturujące nie posiadają klasycznych ligatur bardzo odpowiednie dla języka mniejsza stopień nacisku na zęby duża skuteczność leczenia łatwiejsze utrzymanie czystości aparatu

Selekcjonując odpowiedniego dentystę powinniśmy zwrócić uwagę na każde wyżej wymienione zasady, abyśmy byli zadowoleni z leczenia. Pamiętajmy, że zawsze możemy zmienić dentystę i nie będzie w tym nic niedobrego, jednak by tegoż nie robić wybierzmy prawidłowo.